کارگو چین - AVA

کارگو چین

کارگو چین

کارگو چین یعنی چی؟

کارگو چین یعنی شرکتی که حمل و نقل کالای کانتینری را از چین به  طریق هوایی یا دریایی یا زمینی،  که دارای بارنامه یا رسید حمل بار از شرکت خدمات دهنده باشد را به مقصد مورد نظر می رساند. دانستن اطلاعات به روز میتواند به  پیاده سازی یا افزایش روند واردات بین دو کشور کمک کند.

از آنجا که جمع آوری این اطلاعات خواه شما تازه کار هستید یا واردکننده ی با تجربه، دشوار و  وقت گیر است، ما به شما قول می دهیم با خواندن این مقاله، جدیدترین مطالب را در اختیارتان قرار دهیم.

کارگو

Cargo از لغت لاتین carricare سرچشمه گرفته و به معنای “بارگیری” است.

کارگو  یعنی شرکتی که حمل و نقل کالای کانتینری را  از طریق هوایی یا دریایی که دارای بارنامه یا رسید حمل بار از شرکت خدمات دهنده باشد را به مقصد مورد نظر می رساند.

این کانتینر ها می توانند پر از محموله هایی مانند مواد غذایی، مبلمان و وسایل آرایشی و بهداشتی یا وسایل الکترونیکی … باشند.

کارگو فقط برای بارهای تجاری انجام میشود.

محموله چیست؟

محموله به کالاهایی که توسط یک وسیله نقلیه بزرگ حمل می شوند، مانند هواپیما، کشتی، قطار یا کامیون اشاره دارد.

 

عواملی که بر هزینه کارگو تاثیر دارند

 • فاصله مبدا تا مقصد: برای استفاده از کارگو باید فاصله هوایی و فاصله زمینی و دریایی را در نظر بگیریم زیرا ممکن است انتقال بار از راه زمینی از لحاظ مسافت و هزینه بهتر از ارسال از طریق هوایی باشد.  اگر ما به این مورد توجه نکنیم ممکن است متحمل ضرر زیادی شویم.
 • وزن و اندازه بار : هر چه مقدار کالا بیشتر باشد و وزن بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری برای حمل بار باید پرداخت کنیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه کارگو نوع جنس و وزن آن می باشد.
 • جنس کالا: در کشورهای مختلف هزینه کارگو برای انواع اجناس متفاوت است هر چه جنس کالا از لحاظ حساسیت در نوع حمل و بسته بندی  ارزش مادی بیشتری داشته باشد، هزینه حمل نیز بیشتر می شود.
 • مالیات: در مورد هزینه مالیات باید بدانید که در همه کشورها متغیر است و با توجه به این موضوع محاسبه و دریافت می شود.
 • هزینه شرکت کارگو: هزینه این نوع شرکت های خدمات دهنده بر اساس نوع خدمات، کیفیت و سابقه متفاوت است.

 

با تمام توضیحات در مورد کارگو باید بدانیم که ما مجاز به ارسال هر نوع باری نیستیم زیرا با توجه به قوانین برخی از کشورها ارسال بعضی از بارها مانند اسلحه و نوشیدنی های الکلی جرم محسوب می شود.

در استفاده از کارگو ابتدا باید بدانید که انتقال بار شما از مبدا تا کشور مقصد از چه راهی امکان پذیر  و از لحاظ هزینه به صرفه تر است سپس با توجه به این نکات یکی از راه ها را انتخاب میکنیم و بار را به شرکت خدمات دهنده تحویل می دهیم.

شرکت باربری با توجه به نوع جنس، آن بار را بسته بندی و ارسال کرده و در کشور مقصد بارها را تحت نظارت گمرک به تحویل گیرنده با ارایه بارنامه یا فاکتور انجام می شود.

توجه داشته باشید که فریت بار و کارگو دو نوع ارسال بار متفاوت است. با توضیح کارگو نیز آشنا شدید. فریت بار در واقع برای است که اگر شما قصد سفر داشته باشید در حد مجازی میتوانید بار به همراه خود ببرید برای مابقی میتوانید از خدمات فریت بار استفاده کنید و به وسیله این خدمات وسایل مورد نیاز خود را به وسیله بارنامه صادر شده در کشور مقصد تحویل بگیرید. در واقع فریت بار نوعی ارسال بار خصوصی می باشد و با کارگو که بار از نوع تجاری است متفاوت می باشد.در ارایه هر دو نوع خدمات زمانی که بار را تحویل میدهید نگهداری از بار شما و خسارت به بار آمده درطول مسیر حمل بر عهده شرکت خدمات دهنده میباشد و به محض تحویل بار به شما هر گونه خسارت به عهده خود شما می باشد.

 

گروه تجاری آوا - کارگو واردات

بیشتر بدانیم

……………………

cargo

خرید از چین

 

 

6 پاسخ
 1. erotik izle
  erotik izle گفته:

  I really like and appreciate your article. Really looking forward to read more. Keep writing. Angelina Frannie Eppie

  پاسخ
 2. film
  film گفته:

  Thanks for sharing, this is a fantastic blog post. Really looking forward to read more. Great. Shannon Dalli Iona

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *