کارگو چین - AVA

کارگو چین

کارگو چین

کارگو چین یعنی چی؟

کارگو چین یعنی شرکتی که حمل و نقل کالای کانتینری را از چین به  طریق هوایی یا دریایی یا زمینی،  که دارای بارنامه یا رسید حمل بار از شرکت خدمات دهنده باشد را به مقصد مورد نظر می رساند. دانستن اطلاعات به روز میتواند به  پیاده سازی یا افزایش روند واردات بین دو کشور کمک کند.

از آنجا که جمع آوری این اطلاعات خواه شما تازه کار هستید یا واردکننده ی با تجربه، دشوار و  وقت گیر است، ما به شما قول می دهیم با خواندن این مقاله، جدیدترین مطالب را در اختیارتان قرار دهیم.

کارگو

Cargo از لغت لاتین carricare سرچشمه گرفته و به معنای “بارگیری” است.

کارگو  یعنی شرکتی که حمل و نقل کالای کانتینری را  از طریق هوایی یا دریایی که دارای بارنامه یا رسید حمل بار از شرکت خدمات دهنده باشد را به مقصد مورد نظر می رساند.

این کانتینر ها می توانند پر از محموله هایی مانند مواد غذایی، مبلمان و وسایل آرایشی و بهداشتی یا وسایل الکترونیکی … باشند.

کارگو فقط برای بارهای تجاری انجام میشود.

محموله چیست؟

محموله به کالاهایی که توسط یک وسیله نقلیه بزرگ حمل می شوند، مانند هواپیما، کشتی، قطار یا کامیون اشاره دارد.

 

عواملی که بر هزینه کارگو تاثیر دارند

  • فاصله مبدا تا مقصد: برای استفاده از کارگو باید فاصله هوایی و فاصله زمینی و دریایی را در نظر بگیریم زیرا ممکن است انتقال بار از راه زمینی از لحاظ مسافت و هزینه بهتر از ارسال از طریق هوایی باشد.  اگر ما به این مورد توجه نکنیم ممکن است متحمل ضرر زیادی شویم.
  • وزن و اندازه بار : هر چه مقدار کالا بیشتر باشد و وزن بیشتری داشته باشد هزینه بیشتری برای حمل بار باید پرداخت کنیم. یکی از عوامل تاثیر گذار در هزینه کارگو نوع جنس و وزن آن می باشد.
  • جنس کالا: در کشورهای مختلف هزینه کارگو برای انواع اجناس متفاوت است هر چه جنس کالا از لحاظ حساسیت در نوع حمل و بسته بندی  ارزش مادی بیشتری داشته باشد، هزینه حمل نیز بیشتر می شود.
  • مالیات: در مورد هزینه مالیات باید بدانید که در همه کشورها متغیر است و با توجه به این موضوع محاسبه و دریافت می شود.
  • هزینه شرکت کارگو: هزینه این نوع شرکت های خدمات دهنده بر اساس نوع خدمات، کیفیت و سابقه متفاوت است.

 

با تمام توضیحات در مورد کارگو باید بدانیم که ما مجاز به ارسال هر نوع باری نیستیم زیرا با توجه به قوانین برخی از کشورها ارسال بعضی از بارها مانند اسلحه و نوشیدنی های الکلی جرم محسوب می شود.

در استفاده از کارگو ابتدا باید بدانید که انتقال بار شما از مبدا تا کشور مقصد از چه راهی امکان پذیر  و از لحاظ هزینه به صرفه تر است سپس با توجه به این نکات یکی از راه ها را انتخاب میکنیم و بار را به شرکت خدمات دهنده تحویل می دهیم.

شرکت باربری با توجه به نوع جنس، آن بار را بسته بندی و ارسال کرده و در کشور مقصد بارها را تحت نظارت گمرک به تحویل گیرنده با ارایه بارنامه یا فاکتور انجام می شود.

توجه داشته باشید که فریت بار و کارگو دو نوع ارسال بار متفاوت است. با توضیح کارگو نیز آشنا شدید. فریت بار در واقع برای است که اگر شما قصد سفر داشته باشید در حد مجازی میتوانید بار به همراه خود ببرید برای مابقی میتوانید از خدمات فریت بار استفاده کنید و به وسیله این خدمات وسایل مورد نیاز خود را به وسیله بارنامه صادر شده در کشور مقصد تحویل بگیرید. در واقع فریت بار نوعی ارسال بار خصوصی می باشد و با کارگو که بار از نوع تجاری است متفاوت می باشد.در ارایه هر دو نوع خدمات زمانی که بار را تحویل میدهید نگهداری از بار شما و خسارت به بار آمده درطول مسیر حمل بر عهده شرکت خدمات دهنده میباشد و به محض تحویل بار به شما هر گونه خسارت به عهده خود شما می باشد.

 

گروه تجاری آوا - کارگو واردات

بیشتر بدانیم

……………………

cargo

خرید از چین

 

 

خرید از چین - گروه تجاری آوا

خرید از چین

6 راهکار مفید برای خرید مستقیم از چین

همانطور که میدانید خرید ارزان کالاهای مرغوب، سود تجارت شما را زیاد میکند.

ادامه مطلب

خرده بار چین

خرده بار چین

گروه تجاری آوا (صفر تا صد) واردات عمده و خرده بار چین به ایران را( تحویل در تهران یا دبی) در اسرع وقت انجام می دهد. بسیاری از افراد قصد دارند تا از کشور چین و سایتهای آن کالای مورد نظرشان را انتخاب و خرید نمایند . ولی برای انجام آن اطلاعات کافی نداشته و بامشکلاتی موا ما به شما کمک کرده تا کالاهای مورد نظر خود را سفارش داده و آن را در ایران تحویل بگیرید.

Christmas

تعطیلات دسامبر در سراسر جهان

از کریسمس (Christmas) تا امیسوکا (Omisoka)، آخرین ماه سال “دنیای تعطیلات” است. بیایید نگاهی به برخی از تعطیلات دسامبر در سراسر جهان بیندازیم.

 

کریسمس

یکی از معروف ترین تعطیلات دسامبر ، سنت های کریسمس در سراسر جهان متفاوت است. در حالی که آمریکایی ها با درختان کریسمس ، بازدید از سانتا کلاوس و رویاهای مناظر برفی جشن می گیرند ، کریسمس در تابستان استرالیا سقوط می کند ، جایی که برای کمپینگ یا ساحل در طول تعطیلات محبوب است. برخی از استرالیایی ها “بوش کریسمس” ، یک درخت بومی استرالیا را با برگهای کوچک و گلهای سبز که در طول تابستان قرمز می شوند ، تزئین می کنند.

در انگلیس ، سنت های کریسمس مانند سنت های ایالات متحده است ، اما کودکان به جای اینکه شیر و کلوچه ها را برای بابانوئل بگذارند ، برای پدر کریسمس پای گوشت چرخ کرده و براندی می گذارند. در ایسلند ، پایتخت ریکیاویک با بازار کریسمس خود به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود و برای کودکان نه یک بلکه سیزده سانتا وجود دارد که به Yule Lads معروف است. یکی از آنها هر شب در سیزده روز قبل از کریسمس می رسد ، و هدایای کوچک را با کفش های باقی مانده در طاقچه های پنجره می گذارد. درباره چگونگی جشن کریسمس در سراسر جهان بیشتر بخوانید در اینجا.

Hanukkah یا Chanukah ، یک جشن هشت روزه یهودیان است که یادبود تقدیم مجدد معبد دوم در اورشلیم پس از شورش مکابی است. کسانی که در این فداکاری مجدد شرکت کردند شاهد آنچه اعتقاد داشتند معجزه است بود. حتی اگر فقط روغن آلوده کافی برای نگه داشتن شمعهای منورا برای یک روز وجود داشت ، شعله های آتش به مدت هشت شب ادامه داشت.

Hanukkah که به عنوان جشنواره نورها نیز شناخته می شود ، از 25 Kislev تقویم عبری آغاز می شود. جشن ها حول روشنایی منوره می چرخند. در هر هشت شب تعطیلات ، شمع دیگری بعد از غروب آفتاب به منوره اضافه می شود. شمع نهم ، که شمش (“مددکار”) نامیده می شود ، برای روشن کردن سایرین استفاده می شود. معمولاً برکت خوانده می شود و غذاهای سنتی هانوکا مانند پنکیک سیب زمینی (لاتک) و دونات پر از مربا (سوفگانیوت) در روغن سرخ می شوند. بازی با درایدل و مبادله کادو از دیگر آداب و رسوم هانوکا است. در اینجا درباره Hanukkah بیشتر بیاموزید. یک “بوش کریسمس” ، یک درخت بومی استرالیا با برگها و گلهای سبز کوچک که در تابستان قرمز می شود ، ایجاد کنید.

در انگلیس ، سنت های کریسمس مانند سنت های ایالات متحده است ، اما کودکان به جای اینکه شیر و کلوچه ها را برای بابانوئل بگذارند ، برای پدر کریسمس پای گوشت چرخ کرده و براندی می گذارند. در ایسلند ، پایتخت ریکیاویک با بازار کریسمس خود به یک سرزمین عجایب زمستانی تبدیل می شود و برای کودکان نه یک بلکه سیزده سانتا وجود دارد که به Yule Lads معروف است. یکی از آنها هر شب در سیزده روز قبل از کریسمس می رسد ، و هدایای کوچک را با کفش های باقی مانده در طاقچه های پنجره می گذارد. درباره چگونگی جشن کریسمس در سراسر جهان بیشتر بخوانید در اینجا.

2021 کریسمس

نام Kwanzaa از عبارت “matunda ya kwanza” آمده است که در سواحیلی به معنی “اولین میوه ها” است. هر خانواده ای به روش خاص خود Kwanzaa را جشن می گیرد ، اما جشن ها اغلب شامل آواز و رقص ، طبل آفریقایی ، داستان سرایی ، شعرخوانی و یک وعده غذایی سنتی بزرگ است. در هر هفت شب ، خانواده ها جمع می شوند و كودكی یكی از شمع های كینارا را روشن می كند ، سپس یكی از هفت اصل ، ارزش فرهنگ آفریقا ، مورد بحث قرار می گیرد. یک جشن آفریقایی ، به نام کارامو ، در تاریخ 31 دسامبر برگزار می شود. در اینجا با اصول Kwanzaa بیشتر بدانید.

روز بوکس

روز بوکس در 26 دسامبر برگزار می شود. این تعطیلات فقط در چند کشور جشن گرفته می شود و از قرون وسطی از انگلستان آغاز می شود. روزی بود که جعبه صدقات ، جعبه های جمع آوری افراد فقیر که اغلب در کلیساها نگهداری می شدند ، باز و محتوای آنها توزیع می شد ، سنتی که هنوز هم در برخی مناطق اتفاق می افتد. این همچنین روزی بود که به طور سنتی روز تعطیل به خدمتگزاران تعطیل می شد تا کریسمس را با خانواده خود جشن بگیرند.

Boxing Day اکنون در کشورهای دیگر در انگلستان ، کانادا ، استرالیا و نیوزیلند به یک تعطیل رسمی تبدیل شده است. در انگلیس ، مسابقات فوتبال و مسابقات اسب اغلب در روز بوکسینگ برگزار می شود. ایرلندی ها از این تعطیلات به عنوان روز سنت استفان یاد می کنند و آنها سنت خاص خود را به نام شکار آفتاب دارند که در آن پسران یک آویز قلابی را به یک تیر می بندند و از طریق شهر رژه می برند. باهاما روز بوکس را با رژه و جشنواره خیابانی به نام Junkanoo جشن می گیرند. درباره ریشه های Boxing Day در اینجا بیشتر بیاموزید.

 

امیسوکا

امیسوکا ، شب سال نو ، دومین روز مهم در سنت ژاپن محسوب می شود زیرا آخرین روز سال قدیمی و آستانه روز سال نو ، مهمترین روز سال است. خانواده ها برای آخرین بار در سال گذشته در امیسوکا دور هم جمع می شوند تا یک کاسه توشیکوشی-سوبا یا توشیکوشی-ودون داشته باشند ، این سنتی مبتنی بر خوردن رشته های طولانی است که باید از یک سال به سال دیگر عبور کند.

در نیمه شب ، بسیاری از زیارتگاه ها یا معابد Hatsumōde بازدید می کنند. زیارتگاه های شینتو شگفت انگیز را برای انتقال به جمعیت آماده می کنند و بیشتر معابد بودایی دارای زنگ های بزرگ ریخته گری هستند که برای هر یک از 108 خواسته زمینی یکبار زده می شود که تصور می شود باعث رنج انسان است. در اینجا درباره Ōmisoka بیشتر بدانید.

 

واردات ارزان از چین

واردات لباس از چین

لباس علاوه بر یک کالای اساسی مردم ، در دنیای مد نیز جایگاه ویژه ای دارد.

ادامه مطلب

بازار آرایشی meibo - گروه تجاری آوا

بازار آرایشی Meibo

Meibo City

این مرکز به عنوان قطب تجارت محصولات زیبایی در چین شناخته شده است.

ادامه مطلب

بازارهای گوانجو - گروه تجاری آوا .

بازارهای گوانجو

معرفی 7 بازار عمده فروشی گوانجو

بازارهای عمده فروشی شهر گوانجو که کالاهای مختلفی مانند اسباب بازی، لوازم آرایشی …

 

ادامه مطلب

تامین کالا از چین - گروه تجاری آوا

تامین کالا از چین

گروه تجاری آوا صفر تا صد تامین کالا از چین و واردات کالا از چین به ایران را انجام می دهد .این امور شامل ارسال ، خرید ، حمل و نقل و ترخیص کالا می باشد.

فوب - گروه تجاری آوا

فوب (FOB)

فوب (FOB) چیست؟ در تجارت بین المللی باید وظائف و مسئولیت ها مشخص باشد.

کارگو آرایشی محصولات از چین گروه تجاری آوا

چین – کارگو

واردات آسان لوازم (تتو) و محصولات آرایشی

ادامه مطلب

حمل و نقل و واردات کالا از چین - گروه تجاری آوا

واردات کالا از چین

واردات کالا از چین به دلیل قیمت پایین کالا ها، بازدهی مناسب را در کسب و کار دارد.

ادامه مطلب